Author Král Sumavy

25.05.2024 - Author Král Šumavy

Im größten Naturpark der Tschechischen Republik
>> mehr erfahren
Malevil Cup 2017, Foto: Malevil Cup

01.06.2024 - Malevil Cup

Auf den schönsten Trails in Tschechien
>> mehr erfahren
Salzkammergut Trophy 2017 (Foto: Marc Schwarz)

13.07.2024 - Salzkammergut Trophy

Österreichs härtester MTB Marathon
>> mehr erfahren
Erzgebirgs Marathon (Foto: Sportograf)

04.08.2024 - Erzgebirgs Bike Marathon

Der älteste MTB-Marathon Deutschlands ruft zum 31. Mal
>> mehr erfahren
Rennsteigride (Foto: Stefan Weigelt)

31.08.2024 - Rennsteigride

Neues Mitglied der MME-Serie 2024!
>> mehr erfahren
Salzkammergut Trophy (Foto: Marc Schwarz)

Seriál MarathonMan Europe

Vítejte na nové stránce MarathonMan Europe! Pět nejlepších akcí v Německu, Rakousku a České republice vytvoří v roce 2024 opět populární mezinárodní sérii horských kol. Některé závody mají za sebou více než 30 let zkušeností a jsou neodmyslitelnou součástí kalendáře mnoha cyklistů. Každých rok se všech pěti maratonů účastní přes 8000 bikerek a bikerů.

O start v sezóně 2024 se znovu postará Author Král Šumavy v Klatovech. Tato tradiční sportovní událost se pořádá už po 31. a účastníci mohou očekávat mnohatisícové startovní pole a skvělé prostředí na závodních tratích i mimo ně. Už start na historickém náměstí v Klatovech je velký zážitek. Pokračuje se po nejkrásnějších stezkách Šumavy!

Série má v České republice další zastávku o týden později. Jablonné v Podještědí a okolí je dějištěm 25. Malevil Cupu, jedné z největších mezinárodních událostí horských kol v Čechách. Čtyři trasy vedou přes hranice do Německa a zpět do České republiky a jsou posety mnoha scénickými výhledy a technickými traily v Lužických a Žitavských horách.

Od poloviny července bude série pro účastníky opravdu intenzivní. 27. Salzkammergut Trophy v Bad Goisernu je předehrou minisérie tří závodů za čtyři týdny! Největší MTB maratón v Rakousku každoročně přitahuje více než 4000 startujících ze 40 zemí do UNESCO regionu Dachstein-Hallstättersee. Na výběr je celkem sedm tras, ze kterých si vybere každý, od 22 kilometrů pro začátečníky až po 209 kilometrů pro ty nejodolnější. Trasy vedou nejkrásnějšími místy regionu zařazeného do světového přírodního dědictví UNESCO.

Začátkem srpna se nejstarší MTB maraton v Německu tradičně koná první víkend v srpnu - EBM100 v Seiffenu. Již 32. ročník dobře organizované akce běží na třech trasách a každý rok láká na Erzgebirge více než 1500 cyklistů.

Finále série MarathonMan se bude konat v roce 2024 jako součást Rennsteigride ve Schmiedefeldu. Durynský les nabízí širokou škálu možností pro cyklisty a rozmanité trasy s mnoha scénickými zajímavostmi.

MarathonMan Europe - nejoblíbenější evropský maratonský seriál!